Hodočašće osoba s invaliditetom u Svetište Gospe Sinjske
U Svetištu Gospe Sinjske 20. lipnja 2026. godine održano je tradicionalno hodočašće osoba s invaliditetom s područja cijele Dalmacije, koje je okupilo brojne hodočasnike i njihove pratitelje.
Za sudionike je organiziran posjet Muzeju Cetinske krajine te razgledavanje grada Sinja, nakon čega je u Svetištu održana svečana procesija i misno slavlje.
Po završetku mise župnik fra Antonio Mravak i gvardijan fra Marinko Vukman uručili su zlatnik s likom Gospe Sinjske predstavnicima sinjske Udruge osoba s invaliditetom Sinj (UTIS) te saborskoj zastupnici Ljubici Lukačić, dugogodišnjoj hodočasnici i prijateljici Udruge UTIS.
Druženje je nastavljeno na Ranču u Glavicama, gdje je za hodočasnike priređen zajednički domjenak. Za ugodnu atmosferu pobrinuo se Mandolinski sastav „Osinium“, a održana je i tradicionalna tombola. Glavna nagrada – pršut – ove je godine otišla u ruke sretnog dobitnika s otoka Brača.







